Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nasz Dom

Nasz Dom

Nasz Dom

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną 05.05.2024

6go maja Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie obchodzili Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

W dniu 06.05.2024 r. Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie celebrowali Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, który wypada 5go maja.

W tym dniu wypada również Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Te podwójne święta to bardzo dobra okazja do dyskusji na temat sytuacji osób z niepełnosprawnościami. W naszym Domu podczas rozmów padały słowa: „zrozumienie, tolerancja, wolność, miłość, akceptacja, godność, szacunek, bezpieczeństwo, przyjaźń oraz zaufanie”. Tych kilka słów w kontekście opowiadań i rozmów znaczy tak dużo…

Każdy człowiek ma równe prawa do aktywnego udziału w życiu rodzinnym, społecznym oraz zawodowym, a bariery i ograniczenia, które utrudniają swobodne funkcjonowanie, nie są wynikiem niepełnosprawności, lecz wyzwaniem do zmiany otaczających nas realiów.

Wszystkim Uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie oraz ich Rodzinom i Opiekunom życzymy wszystkiego najlepszego, dużo siły i wytrwałości, aby każdy dzień był wypełniony słońcem i pozytywną energią! Wiary, uśmiechu i radości każdego dnia, pomimo wszystko i wbrew wszystkiemu! :) 

Autor: Maria Kosińska